Grupa Rozwoju Emocjonalnego dla osób odchudzających się

Dlaczego grupa?

Grupa daje Moc. Wybór takiej formy wsparcia jaką jest grupa, podyktowany został tym, że to właśnie w grupie, prowadzonej profesjonalnie, możemy rozwijać nasze fundamentalne potrzeby: poczucie bezpieczeństwa, akceptację i relacje z innymi. W grupie możemy wchodzić w interakcje z innymi uczestnikami, a także obserwować i naśladować innych uczestników nabywając dzięki temu umiejętność współpracy. Co istotniejsze, bycie w grupie jest ciągłym procesem doświadczania czegoś nowego, ponieważ grupa otwiera nam nowe horyzonty.

Ponieważ zawiera w sobie trzy fundamentalne Filary, które dają możliwość rozwoju:

Bezpieczeństwo:

Znajdziesz tutaj bezpieczne i wspierające środowisko, w którym możesz otwarcie wyrażać swoje emocje, myśli i obawy.

Akceptacja:

W grupie doświadczysz akceptacji. Jednak musisz pamiętać, że akceptacja jest procesem , który będzie się budował w Tobie stopniowo. Co oznacza w praktyce, że krok po kroku będzie jej coraz więcej. Dodatkowo zostanie zagwarantowane Tobie poczucie bezpieczeństwa, bo proces akceptacji wymaga w szczególności właśnie bezpieczeństwa i dobrych relacji.

Relacje:

Będziesz budował/a zdrowe i wspierające relacje z innymi uczestnikami grupy. Wspólnie podzielasz się sukcesami, wyzwaniami, porażkami, słabościami i wzajemnym wsparciem. Będziesz uczył/a się innych, wymieniając się doświadczeniami i strategiami, które przyniosły Tobie sukces w odchudzaniu i życiu. Relacje działają jak wzajemne wsparcie. Dodatkowo trzeba na nie patrzeć przez pryzmat motywacji nie tylko dla siebie nawzajem, ale przede wszystkim dla siebie samego.

Opis pracy w grupie dla osób odchudzających się w Szczecinie

Grupa Rozwoju Emocjonalnego ma na celu osiągniecie pełnej świadomości na temat dwóch istotnych aspektów naszego życia: jedzenia i emocji. Postaramy się uzyskać odpowiedź na pytanie: „W jaki sposób emocje decydują o naszym życiu i dlaczego w sytuacjach stresujących zaostrza nam się apetyt?” Praca w grupie to pierwszy krok, do budowania świadomości emocjonalnej.

Każdy miesiąc będzie miał swoje motto przewodnie, które pozwoli obrać właściwy kierunek pracy. .Będziemy w „tu i teraz” zajmować się także bieżącymi, ważnymi dla Was tematami. Dlatego tak ważne jest Wasze zaangażowanie. Mamy wspólny cel, jakim jest dbanie o zdrowie w procesie chudnięcia, zmiany diety. Związane jest to faktem, że właśnie wtedy tak ważna jest higiena sfery emocjonalnej. Jest to podstawa, abyśmy mogli pozytywnie patrzeć w przyszłość, a tym samym zrealizować swoje cele. Dlatego zapraszam Was do pracy w grupie osób, które podążają w tym samym kierunku, co Wy.

Bardzo ważnym, albo nawet najważniejszym aspektem ,jest Wasza decyzja o zmianie, o wzięciu odpowiedzialności za swoje życie pod względem zdrowia i emocji. To jest w zasadzie klucz do drzwi, za którymi będę na Was czekał i wspierał w Waszym rozwoju.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w grupie:

Miejsce do wyrażania i słuchania. Każdy z Was będzie miał możliwość mówienia i zostanie wysłuchany, jeśli będziecie chciał!

Zrozumienie swojego związku z jedzeniem. Dowiecie się, jak jedzenie wpływa na Wasze emocje i jak możecie lepiej nimi zarządzać.

Poznanie mechanizmu uzależnienia od jedzenia. Poznacie, zrozumiecie i doświadczycie, jak jedzenie może stać się nawykiem uzależniającym.

Większa kontrola nad emocjami. Zdobędziecie większą kontrolę nad swoimi emocjami, co pomoże Wam być bardziej świadomymi siebie w momencie, gdy sięgacie po jedzenie.

Bezpieczna przestrzeń do rozmów. Grupa to miejsce, gdzie możecie swobodnie mówić i dzielić się swoimi myślami z innymi.

Akceptacja samego siebie. Nauczycie się akceptować swoje mocne strony, ale także zrozumiecie swoje słabości i nauczyć się akceptować je bez osądzania.

Budowanie relacji. Będziecie mieć szansę nawiązywać relacje i czerpać wsparcie od innych uczestników grupy, którzy przeżywają podobne sytuacje.

Swoboda wyrażania opinii. Grupa to miejsce, gdzie będziecie mogli swobodnie wyrażać swoje zdanie i uczestniczyć w rozmowach, bez poczucia winy.

Lepsza świadomość emocji. Zyskacie większą świadomość swoich emocji, takich jak złość, lęk, smutek, radość i przyjemność, co pomoże Wam lepiej rozumieć siebie.

Przełamanie wewnętrznej krytyki. Dzięki grupie będziecie mogli pracować nad zmniejszeniem wewnętrznej krytyki, która często utrudnia nam osiąganie naszych celów i wpływa na nasze samopoczucie.

Dostaniesz też tyle, ile będziesz gotów zmienić, ponieważ wewnętrzna zmiana to nie sprint. Nie osiągniesz niczego szybko. To maraton, albo może i triatlon, bo bardzo dużo się zmienia podczas tej wewnętrze podróży. Do rozwojów wystarczy Twoja decyzja o zmianie i cel jaki chcesz osiągnąć w przyszłości. Zmiana w człowieku nie zachodzi pod wpływem presji, a raczej w klimacie łagodności, bezpieczeństwa, akceptacji, mierzenia się ze sobą.

Zapraszam Piotr Zawadzki psycholog, psychoterapeuta, superwizor Gestalt

Otwieramy zpisy na dwie grupy jedną ranną i wieczorną. Zapisy pod adresem:

zawadzki.psychoterapeuta@gmail.com

Planowany start grupy: Październik 2023

Ilość spotkań: 22 spotkania.

Miejsce: Ośrodek Psychoterapii Pogodno w Szczecinie

Opłata całościowa: 2800- opłata jest rozłożona n dwie raty, po 1400 zł. Pierwsza rata w dniu rezerwacji/przyjęcia do grupy, druga rata 1400 zł tydzień przed rozpoczęciem grupy.

Chcielibyśmy w Ośrodku Psychoterapii Pogodno w Szczecinie wskazać na pięć kluczowych filarów naszego programu rozwoju emocjonalnego, które pomoże Wam w budowaniu zdrowych nawyków emocjonalnych oraz przyczyni się do większej kontroli nad Twoimi emocjami, abyś nie musiał/a sięgać po jedzenie jako formę ucieczki.

1. Bezpieczeństwo:

Stawiamy na stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której możecie dzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami bez obaw o ocenę czy krytykę. Bezpieczeństwo emocjonalne jest kluczowe, abyście mogli otworzyć się na nowe możliwości rozwoju i zmieniać swoje nawyki żywieniowe.

2. Akceptacja:

Wierzymy w wartość akceptacji siebie takim, jakim jesteś. Niezależnie od swojej historii czy wyglądu, zasługujesz na miłość i szacunek. Dążymy do tego, abyście zaakceptowali siebie i przede wszystkim uświadomili sobie, że jedzenie nie powinno być sposobem na kompensację czy ukrywanie swoich prawdziwych emocji.

3. Relacje:

W Grupie Rozwoju Emocjonalnego skupiamy się na budowaniu autentycznych, pełnych wsparcia relacji. Wspólnie tworzymy społeczność, w której możecie dzielić się swoimi przeżyciami, otrzymywać wsparcie od innych uczestników i rozwijać zdrowe więzi. Silne relacje społeczne są kluczowe dla budowania zdrowych nawyków emocjonalnych i unikania kompensacyjnego jedzenia.

4. Grupa Rozwoju Emocjonalnego:

Nasza Grupa jest miejscem, w którym możecie spotkać osoby, które mają podobne cele i pragną rozwijać się emocjonalnie. Wspólnie pracujemy nad zrozumieniem i kontrolą naszych emocji i jedzenia oraz znajdujemy zdrowsze sposoby radzenia sobie z trudnościami. Będziecie mieli okazję uczyć się od innych, dzielić się swoim postępem i otrzymywać wsparcie na swojej drodze do emocjonalnego rozwoju.

5. Świadomość emocji i jedzenia:

Kładziemy duży nacisk na rozwijanie świadomości swoich emocji oraz związku między emocjami a jedzeniem. Pracujemy nad tym, abyście stali się bardziej świadomi swoich wewnętrznych doznań, potrzeb i nawyków związanych z jedzeniem. Poprzez rozwijanie świadomości swojego ciała i emocji, będziecie podejmować bardziej świadome wybory żywieniowe i korzystać z innych sposobów radzenia sobie z emocjami, które nie polegają na jedzeniu.

Zamień nadmierne Jedzenie na Relacje – Grupa dla osób odchudzających się w Szczecinie

Często sięgamy po jedzenie, gdy czujemy się samotni i emocjonalnie niezaspokojeni. To zrozumiałe, ponieważ jedzenie może nam dać chwilową ulgę, gdy nasze relacje społeczne nie spełniają naszych oczekiwań lub gdy brakuje nam bliskich relacji z drugim człowiekiem.

Jedzenie staje się wtedy naszym towarzyszem, które pomaga nam zatrzeć uczucie samotności. Każde gryzienie, przeżuwanie i połykanie ma moc zagłuszenia nieprzyjemnych doznań oraz na chwilę pozwala na zagłuszenie trudnych emocji i myśli. Kiedy mamy nadwagę, czy też źle się czujemy ze swoim ciałem, mamy tendencje to wycofywania, zamykania się w sobie, w swoim domu, czyli przestrzeni dla nas bezpiecznej, co zwykle powoduję jeszcze większą samotność, obniżoną samocenę i powrót do starych nawyków radzenia sobie z emocjami, np. rozładowywanie napięć przez jedzenie.

Często obawiamy się oceny, negatywnej opinii innych osób na temat tego oraz tego, jak wyglądamy. Brak akceptacji i presja ze strony otoczenia jeszcze bardziej wpycha nas w samotność i może zniechęcać do szukania pomocy. Dlatego stworzyliśmy tutaj przestrzeń, do tego abyście mieli pewność, że Grupa Rozwoju dla osób odchudzających się w Szczecinie da Wam poczucie nie tylko bezpieczeństwa, ale bezwarunkowej akceptacji i zrozumienia. Możecie mieć pewność, ż osoby które spotkacie, będą miały podobne trudności, doświadczenia, jak również przeżycia. Epidemia otyłości ujawnia głęboką pustkę emocjonalną, która tkwi w sercu naszego konsumpcyjnego społeczeństwa. Czujemy się bezradni i opuszczeni z ciągłym przekonaniem, że czegoś nam brakuje, gdzieś nie pasujemy, musimy koniecznie coś zmienić.

Presja, jaką wywiera współczesny świat nie tylko prowadzi nas do biernego życia, ale przede wszystkim, jeśli tylko nie wpasujemy się w pewne z góry narzucone standardy, np. smukłej i wysportowanej sylwetki, uciekamy w swój świat. Stajemy się coraz bardziej samotni, zatroskani i zamknięci w sobie. Aby osiągnąć pełen rozwój, nie potrzebujemy nadmiernego jedzenia, czy samotnego spędzania czasu ani również objadania się. To, co naprawdę potrzebujemy to relacje oparte na bezpieczeństwie i akceptacji, które stanowią fundament naszego wspólnego rozwoju i dążenia do osiągnięcia wspólnego celu. Wspólne relacje dają nam siłę, by podążać razem w jednym kierunku i wspierać się nawzajem na drodze do samorealizacji. I co najważniejsze. Trzy podstawowe warunki, aby mózg mógł dobrze i prawidłowo się rozwijać to: odżywianie, fizyczne bezpieczeństwo i stała opieka emocjonalna. Pierwsze dwie potrzeby w dzisiejszym społeczeństwie są regularnie zaspakajane. Z kolei trzecia potrzeba, czyli opieka emocjonalna, jest w obecnych czasach zaniedbywana i jest najbardziej zagrożona.

Należy pamiętać, że opieka emocjonalna jest absolutnie konieczna dla zdrowego neurobiologicznego rozwoju mózgu. Wynika to z faktu, że to „związki międzyludzkie tworzą połączenia między neuronami”. Dlatego nasza forma opieki emocjonalnej dla Was to Grupa Rozwoju Emocjonalnego dla osób odchudzających się w Szczecinie.
Skierowana jest do osób odchudzających się w Szczecinie, będących na dietach, uzależnionych od słodyczy. Wszyscy, niezależnie od naszego wyglądu, potrzebujemy zrozumienia, wsparcia i empatii. Warto budować przyjazne środowisko, które promuje dobre samopoczucie i akceptację dla każdego z nas, bo to w nas jest piękno. Musimy tylko na nowo je odkryć.

Podczas Grupy Rozwoju Osobistego dla odchudzających w Szczecinie, będziemy próbowali zrozumieć i uświadomić jak działa mechanizm nawykowego regulowania emocji.
Jednym z mechanizmów, który występuje u osób, które starają się schudnąć lub które mają uzależnienie od pewnych produktów, takich jak słodycze, jest mechanizm nawykowego regulowania emocji. Ten mechanizm rozwija się w wyniku uzależnienia i ma swoje źródło w naszych emocjach.
Osoba, która używa jedzenia do regulowania swoich emocji, postrzega każde swoje emocjonalne samopoczucie jako potrzebę sięgnięcia po jedzenie. Korzystanie z tego schematu postępowania to łatwiejsza droga, która pozwala uniknąć konfrontacji z rzeczywistą przyczyną danego stanu emocjonalnego.
Dzięki temu można szybko poprawić samopoczucie, unikając nieprzyjemnych emocjii nie wkładając wysiłku w naukę bardziej adaptacyjnych i czasochłonnych sposobów działania. Często sięganie po jedzenie jako sposób radzenia sobie z emocjami na początku przynosi pewne korzyści.
Jednak w miarę upływu czasu pojawiają się negatywne skutki, takie jak złe samopoczucie, nadwaga, ociężałość, krytyczne myśli i poczucie winy. Wtedy właśnie regulowanie emocji poprzez jedzenie może przynieść ulgę i przyjemność, lecz tylko na krótki czas. Niestety, takie działanie nie przeciwdziała długotrwałym trudnościom.
Efektem długotrwałego polegania na nawykowym regulowaniu emocji jest utrata zdolności do konstruktywnego kontrolowania swoich uczuć. Ten mechanizm jest jak spiralne koło. Początkowo jedzenie, na przykład słodycze, dostarcza przyjemności i pozwala uciec od codziennych trudności. Jednak z czasem sytuacja ulega zmianie, pojawiają się negatywne skutki, a jednostka próbuje złagodzić je sięgając znowu po słodycze, co jeszcze bardziej pogłębia ten mechanizm. Produkt, który początkowo pomagał łagodzić trudności emocjonalne, staje się kolejnym źródłem problemów.

Zapisy pod adresem:

zawadzki.psychoterapeuta@gmail.com
+48603529406
Piotr Zawadzki

Kwalifikacja do Grupy Rozwoju Emocjonalnego dla osób odchudzających się w Szczecinie:

Chcesz dołączyć do naszej Grupy Rozwoju Emocjonalnego osób odchudzających się w Szczecinie ? Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia terapeutycznego. Najważniejsze jest Twoje zaangażowanie i gotowość do pracy nad sobą, nad swoimi emocjami, ciałem i świadomością.

Nasi psycholodzy i psychoterapeuci posiadają wymagane kwalifikacje w pracy z grupą, więc możesz być pewien, że otrzymasz profesjonalne wsparcie i znajdziesz bezpieczną atmosferę. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności emocjonalne, zyskać większą świadomość siebie, budować zdrowsze relacje i odkryć swój pełen potencjał oraz zrozumieć, jak emocje wpływają na Twoje jedzenie lub niejedzenie, to zapraszamy do dołączenia do naszej grupy!

Proces kwalifikacji jest prosty. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez mail kontaktowy. Na podstawie Twojego zgłoszenia, umówimy się z Tobą na spotkanie kwalifikacyjne online, podczas którego omówimy Twoje cele, oczekiwania i odpowiemy na
wszystkie pytania.

Pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę miejsc w grupie. Dlatego warto zgłosić się jak najszybciej, aby zapewnić sobie udział w naszym programie. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami, gotowi wspierać Cię w Twojej drodze do rozwoju i akceptacji. Dołącz do naszej grupy i odkryj siłę wspólnego rozwoju!

Kwalifikacja do Grupy Rozwoju Emocjonalnego
dla osób odchudzających się w Szczecinie:

Dołącz do nas

Chcesz dołączyć do naszej Grupy Rozwoju Emocjonalnego osób odchudzających się w Szczecinie ? Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia terapeutycznego. Najważniejsze jest Twoje zaangażowanie i gotowość do pracy nad sobą, nad swoimi emocjami, ciałem i świadomością.

Nasi psycholodzy i psychoterapeuci posiadają wymagane kwalifikacje w pracy z grupą, więc możesz być pewien, że otrzymasz profesjonalne wsparcie i znajdziesz bezpieczną atmosferę. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności emocjonalne, zyskać większą świadomość siebie, budować zdrowsze relacje i odkryć swój pełen potencjał oraz zrozumieć, jak emocje wpływają na Twoje jedzenie lub niejedzenie, to zapraszamy do dołączenia do naszej grupy!

Kwalifikacja

Proces kwalifikacji jest prosty. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez mail kontaktowy. Na podstawie Twojego zgłoszenia, umówimy się z Tobą na spotkanie kwalifikacyjne online, podczas którego omówimy Twoje cele, oczekiwania i odpowiemy na
wszystkie pytania.

Pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę miejsc w grupie. Dlatego warto zgłosić się jak najszybciej, aby zapewnić sobie udział w naszym programie. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami, gotowi wspierać Cię w Twojej drodze do rozwoju i akceptacji. Dołącz do naszej grupy i odkryj siłę wspólnego rozwoju!

Opłaty

Zaplanowaliśmy 22 spotkania, które będą odbywały się raz w tygodniu. Czas trwania to 1 godzina i 40 minut. Koszt obejmuje 22 spotkania i wynosi 3100 zł.

Mamy dla Ciebie również promocję! Jeśli dokonasz opłaty za całość do 10 września możesz skorzystać ze zniżki. Koszt wtedy wyniesie 3000 zł. W przypadku płatności ratalnej, opłata została podzielona na dwie wpłaty. Pierwsza rata w wysokości 1550 zł musi zostać uiszczona do 20 września. Druga rata w wysokości 1550 nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem terapii.

Numer konta:
Gabinet Psychoterapii Gestalt Piotr Zawadzki
20 1140 2004 0000 3602 4832 2910
Jeśli potrzebujesz fakturę, prosimy o przesłanie swoich danych na adres e-mail przed
rozpoczęciem terapii.
Cieszę się, że zdecydowałeś/aś się dołączyć do naszej grupy i czekamy na wspólne spotkania

Kontakt

"Ośrodek Psychoterapii Pogodno" zapewnia komfortowe i bezpieczne warunki. Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy oferowanej przez naszych specjalistów z zakresu psychologii i psychoterapii.

"Ośrodek Psychoterapii Pogodno"

Reduty Ordona 27/1, 71-202 Szczecin