Psychoterapia grupowa
Otwieramy nabór do grupy terapeutycznej.
Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w każdą środę o godz.19.00
Zaczynamy od 4 października 2023
Kwalifikacja:
Kiedy:
Rozpoczęcie 4 października (środa)
Czas:
Raz w tygodniu 90 min.
Opłaty:
Koszt: 150 zł za jedną sesję grupową
Pierwsza opłata powinna być dokonana przed pierwszą sesją grupową do 20 września w wysokości 300 zł, opłata za2 wrześniowe sesje.
Opłata za wszystkie sesje proszę dokonać do 15 każdego miesiąca w zależności ile odbędzie się sesji w miesiącu 4 lub 5.
Numer konta:
Gabinet Psychoterapii Gestalt Piotr Zawadzki
20 1140 2004 0000 3602 4832 2910
Jeśli potrzebujesz fakturę, prosimy o przesłanie swoich danych na adres e-mail przed
rozpoczęciem terapii.
Prowadzący:
Grupę prowadzi Piotr Zawadzki: psycholog, psychoterapeuta gestal i psychodynamiczyny, Superwizor Gestalt. Piotr Zawadzki posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii prze 7 lat pracował w Szpitalu Klinicznym, gdzie prowadził terapie grupową, prowadził również terapie grupowe w swojej prywatnej praktyce.
Psychoterapia grupowa
Psychoterapia grupowa jest bardzo skuteczną formą terapii, równie pomocną jak psychoterapia indywidualna. Tym co szczególnie odróżnia ją od terapii indywidualnej jest fakt, że poza osobą terapeuty zmianie i pomocy osobie w jej problemach służą też interakcje między członkami grupy, które mają miejsce w kontekście sytuacji grupowej. Ta cecha psychoterapii grupowej stanowi jej wielki potencjał.
W terapii grupowej zakłada się, że nasze indywidualne problemy znajdują odzwierciedlenie w naszych relacjach z innymi uczestnikami oraz terapeutą. Poprzez aktywne uczestnictwo w takiej grupie, mamy możliwość lepszego zrozumienia naszych wzorców komunikacji i trudności, które wpływają na naszą zdolność do budowania i utrzymywania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa grupy terapeutycznej, możemy zgłębić te wzorce, doświadczyć ich ponownie, a następnie zastanowić się i lepiej zrozumieć ich istotę.
Narzędziem zmiany są nie tylko konkretne interwencje i techniki stosowane przez wyszkolonego psychoterapeutę, ale również grupa jako taka, która jest potężnym narzędziem terapeutycznym, ponieważ relacje interpersonalne odgrywają ogromną rolę w naszym rozwoju i funkcjonowaniu psychicznym.
Teoria grupowo zakłada, że w trakcie terapii grupowej mogą kształtować się nowe wzorce relacyjne, które wpływają na nasze dotychczasowe interakcje. Głównym celem terapii grupowej jest uwolnienie nas od objawów, trudności, bólu , abyśmy mogli rozwijać nasz pełen potencjał osobowościowy. Terapia grupowa połączona jest z korzyściami terapeutycznymi wynikającymi z pracy w grupie oraz z analitycznym rozumieniem i badaniem naszej nieświadomości.
Terapia grupowa jest ukierunkowana na poprawę/optymalizację interakcji pomiędzy członkami grupy z równoczesnym uwzględnieniem indywidualnej problematyki i konfliktów wewnątrzpsychicznych osób biorących w niej udział.
Skupia się na korygowaniu nieadaptacyjnych i dysfunkcyjnych form zachowania, sprzyja poszukiwaniu nowych, zdrowszych sposobów funkcjonowania, pozwala lepiej rozumieć siebie i budować bardziej realistyczny obraz siebie i innych ludzi.
Sesje terapii grupowej przybierają formę swobodnych dyskusji, gdzie terapeuta nie narzuca określonych tematów. To uczestnicy sami wnoszą sprawy, które są dla nich istotne i emocjonalnie trudne, szukamy zrozumienia i staramy poszerzyć świadomość poprzez badanie nieświadomych aspektów siebie.
Możliwości, które daje psychoterapia grupowa to:
- Poprawa relacji interpersonalnych
- Poprawa komunikacji z innymi ludźmi
- Nauka nowych zachowań interpersonalnych
- Poszerzenie świadomości w obszarze myśli, uczuć, doznań z ciała oraz swoich zachowań
- Lepsze rozumienie siebie i zachowań innych ludzi
- Wzrost samooceny, pewności siebie oraz adekwatnego obrazu siebie
Mail kontaktowy:
Piotr Zawadzki: zawadzki.tgrupwa@gmail.com
telefon: +48603529406
Piotr Zawadzki
Psycholog, Certyfikowany psychoterapeuta PTPG i EAGT
Dyplomowany terapeuta psychodynamiczny.
Certyfikowany Superwizor Norweskiego Instytutu Gestalt i EAGT