Warsztaty seminaryjno-superwizyjne (online) – Czy jestem świadomy swoich interwencji i reakcji z klientem?

Przeniesienie i przeciwprzenisienie w relacji z osobowością narcystyczną i osobowością borderlein.
Jak często siedząc na sesji zastanawiałaś/eś się: „Co się teraz ze mną dzieje?, Dlaczego nie mogę się skupić?, Dlaczego nagle zrobiłam/em się smutna/y, zła/y?, Dlaczego odczuwam strach?” Jak często podczas sesji z klientem zdarzyło ci poczuć zmęczenie od ilości wątków,
sytuacji, różnych uczuć? Ile razy myślałeś sobie: „Czuję się zamieszana/ny?” I pytałeś sam siebie: „Jak to ze sobą połączyć wszystko?” …..jeśli tak to pewnie doświadczałaś/eś wielokrotnie procesów przeciwprzeniesieniowych.
Na seminarium superwizyjnym będziemy odpowiadać sobie na te pytania, a następnie będziemy starali się poczuć i zrozumieć, co się z nami dzieje w procesie przeniesienia i przeciwprzeniesia z kilentami narcystycznymi i borderlein.
Warszatat będzie składał się z dwóch części seminaryjnych. Pierwsza część zostanie poświęcona omówieniu podstawowych pojęć z zakresu pracy z przeniesieniem i przeciwprzeniesieniem. Druga część odbywała się będzie w formie superwizji, podczas
której będziemy starali się przełożyć teorię na praktykę.
Każdy będzie mógł zaprezentować przypadek swojego klienta. Nastepnie będziemy uczyć się, jak przebiega proces przeniesienia i przeciwprzeniesnienia w waszych relacjach z klientami.
Chciałbym , aby każdy z uczestników mógł poczuć, doświadczyć i zrozumieć, czym jest proces przeniesienia i przeciwprzeniesienia w relacji z klientem z osobowością borderlein i narcystyczną.
Warsztat jest formą wsparcia terapeutów, tak aby dać terapeucie większe doświadczenie i rozumienie, co się z nim dziej podczas sesji w kontakcie z klientem z osobowością narcystyczną i borderlein.
Mając świadomość tego, że pojęcia przeniesienia i przeciwprzeniesienia pochodzą z psychonalizy i nie są to pojęcia gestaltowe, ale opierając się na własnym wieloletnim doświadczeniu, wiem, że rozumienie i czucie tych procesów zdecydowanie ułatwia bycie w kontakcie terapeuty z klientem. Pracowałem przez 7 lat w Szpitalu Psychiatrycznym na
Oddziale Dziennym, gdzie prowadziłem grupę z pacjentami z zaburzeniami osobowości.
Początkowo w swojej pracy korzystałem wyłącznie z dorobku teorii Gestalt. Po kilku latach pracy zacząłem wspomagać się teorią analityczną: procesami przeniesienia i przeciwprzeniesienia, co dawało mi większe rozumienie i lepszy kontakt z pacjentami.
Jestem psychologiem, psychoterapeutą Gestalt, psychoterapeutą psychodynamicznym i Superwizorem Gestalt i chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszym warsztacie.


Tematy:
Czym jest przeniesienie i przeciwprzenisienie?
Jak rozpoznawać przeniesienie i przeciwprzenisienie i w jaki sposób je analizować?
Jaki model diagnostyczny zastosować?
Czym jest rozczepienie?
Czym jest teoria relacji z obiektem?
Kiedy: 28.10.23
Gdzie: Online
Czas: 9:00-16.30 przerwa od 12:00 do 13:00
Cena: 450zł
Liczba miejsc: 6 do 10 osób


Zgłoszenia pod adres: zawadzki.gestalt@gmail.com
+48603529406
Płatność: Należy dokonać 16.10.23 na konto z dopiskiem seminarium
Gabinet Psychoterapii Gestalt Piotr Zawadzki
20 1140 2004 0000 3602 4832 2910
https://www.psycholog-psychoterapeuta.de/
https://osrodekpsychoterapiipogodno.com/
Pracę z przeniesieniem i przeciwprzeniesieniem dobrze opisuje poniższe zdanie:
Nie zmieniamy przeszłości pacjenta, ale zmieniamy jego teraźniejszość, ponieważ pacjent nie żyje w przeszłości, lecz w teraźniejszości